Adwokat Kraków Prawnik Logo
Kancelaria Adwokacka
dr Anna Pacholska
Kraków, ul. Kordeckiego 7/7
nr tel. +48 512 350 504
e-mail: kancelaria@pacholska.eu

Adwokat dr Anna Pacholska Kraków

adwokat dr Anna Pacholska

Kraków, ul. Kordeckiego 7/7
nr tel. +48 512 350 504
e-mail: kancelaria@pacholska.eu

Adwokat Kraków, dr Anna Pacholska

MENU GŁÓWNE

Co to jest porada prawna?

Często adwokat utożsamiany jest z pełnomocnikiem procesowym. Jednak adwokat może służyć pomocą na długo zanim widmo jakiegokolwiek postępowania sądowego pojawi się na horyzoncie. Jego działania mogą być ukierunkowane na to, by zapobiegać występowaniu sytuacji, które znajdą finał w sądzie lub na to, by postępowanie, czasami niezbędne, przebiegło szybko i pomyślnie dla Klientów.

 

Porada prawna polega na tym, że adwokat analizuje sytuację i udziela wyjaśnień oraz informacji na temat jej prawnych konsekwencji. Oznacza to, że pierwsza faza porady to zebranie przez adwokata informacji o stanie faktycznym sprawy - wysłuchanie klienta, zapoznanie się z przyniesionymi przez niego dokumentami, a najczęściej także zadanie pytań zmierzających do precyzyjnego wyjaśnienia sytuacji. Dopiero potem możliwe jest udzielenie informacji o skutkach prawnych zdarzeń i działań. Warto pamiętać, że porada udzielana jest zawsze w odniesieniu do konkretnych okoliczności. Oznacza to, że zmiana sytuacji może pociągać za sobą dezaktualizację porady jak też, że porada udzielona komuś innemu w podobnej sytuacji może nie być adekwatna do naszej sytuacji.
Udając się do adwokata w celu zasięgnięcia porady warto zabrać ze sobą wszystkie dokumenty istotne dla sprawy, takie jak akty notarialne, testamenty, odpisy z ksiąg wieczystych, wypisy i wyrysy z rejestru gruntów, postanowienia, wyroki i ich uzasadnienia, korespondencję otrzymaną z sądów lub urzędów. Często niemożliwość zapoznania się z dokumentami utrudnia lub uniemożliwia udzielenie porady. Porada prawna nie obejmuje pisania pism ani sprawdzania pism samodzielnie sporządzonych przez Klientów.

 

Strona używa plików cookies. Korzystanie ze strony oznacza akceptację ich stosowania.
Adwokat Kraków - Prawnik Kraków - Kancelaria Adwokacka Kraków - Attorney Krakow - Lawyer Krakow - Law Office Krakow - Law Firm Cracow - studio legale a Cracovia - avvocato Cracovia

Strona używa plików cookies. Korzystanie ze strony oznacza akceptację ich stosowania.
Adwokat Kraków - Prawnik Kraków - Kancelaria Adwokacka Kraków - Attorney Krakow - Lawyer Krakow - Law Office Krakow - Law Firm Cracow - studio legale a Cracovia - avvocato Cracovia