Adwokat Kraków Prawnik Logo
Kancelaria Adwokacka
dr Anna Pacholska
Kraków, ul. Kordeckiego 7/7
nr tel. +48 512 350 504
e-mail: kancelaria@pacholska.eu

Adwokat dr Anna Pacholska Kraków

adwokat dr Anna Pacholska

Kraków, ul. Kordeckiego 7/7
nr tel. +48 512 350 504
e-mail: kancelaria@pacholska.eu

Adwokat Kraków, dr Anna Pacholska

MENU GŁÓWNE

Prawo na wakacjach

 

W sielskiej urlopowej atmosferze chcemy odpocząć od tego, co codzienne, od reguł i zasad. Czy można „odpocząć od prawa”?. Wydaje nam się, że kiedy nie musimy wypełniać PIT-ów, rozliczać VAT-u, załatwiać spraw urzędowych, wszystkie sprawy prawne pozostawiamy daleko poza sobą. Nic bardziej mylnego.
W hotelu dostaliśmy siedmiometrowy pokój ze wspólną łazienką na korytarzu zamiast apartamentu, którym kuszono nas w folderze. Autokar nie odebrał nas z miejsca zbiórki i musieliśmy gonić wycieczkę taksówką. Ciocia przechorowała całą noc po zjedzeniu lodów rzemieślniczych. Przy zwrocie wynajętego samochodu doliczono nam opłatę za mycie, o której w umowie nie było ani słowa. Uroczy synek pary, która plażowała obok wrzucił nasz nowy telefon do basenu. Nie - to nie zły sen urlopowicza, męczący go w duszną noc, w pokoju z zepsutą klimatyzacją, z widokiem na kolejową bocznicę. Takie lub podobne zdarzenia mogą przydarzyć się każdemu z nas. Choć najchętniej zapomnielibyśmy o nich, gdy już nam się przydarzą możemy z nimi walczyć także na inne sposoby niż tylko planując kolejny urlop dla odreagowania czy zamieszczając skrajnie krytyczną recenzję obiektów lub usług na Facebooku.
Powinniśmy oczywiście uważnie czytać umowy, sprawdzać usługodawców, unikać podejrzanie wyglądających ofert, innymi słowy zachowywać zwykłą, życiową przezorność i zabierać na wakacje zdrowy rozsądek. Jednak nie przed każdą sytuację można się ustrzec. Wówczas pozostają… właśnie rozwiązania prawne. Nie sięgając po nie, w istocie dajemy przyzwolenie wszystkim tym, którym wydaje się, że wakacje to czas łatwego i szybkiego zarobku, bez konieczności przestrzegania żadnych standardów, kosztem klientów, którym przecież „nie będzie się chciało” po zmarnowanym urlopie szukać winnych tego i wyciągać względem nich konsekwencji.
Jeśli po urlopie chcecie Państwo jednak wyciągnąć konsekwencje wobec tych, którzy zepsuli Wam wakacje, zapraszam na wizytę w mojej kancelarii w Krakowie, gdzie mogę przedstawić scenariusze tego, co można zrobić, by choć po części odzyskać stracone pieniądze i humor.

 

Strona używa plików cookies. Korzystanie ze strony oznacza akceptację ich stosowania.
Adwokat Kraków - Prawnik Kraków - Kancelaria Adwokacka Kraków - Attorney Krakow - Lawyer Krakow - Law Office Krakow - Law Firm Cracow - studio legale a Cracovia - avvocato Cracovia

Strona używa plików cookies. Korzystanie ze strony oznacza akceptację ich stosowania.
Adwokat Kraków - Prawnik Kraków - Kancelaria Adwokacka Kraków - Attorney Krakow - Lawyer Krakow - Law Office Krakow - Law Firm Cracow - studio legale a Cracovia - avvocato Cracovia